معرفی

معرفی

مجموعه مدارس مهرآیین یکی از معتبرترین و موفق ترین مجموعه مدارس هوشمند در حوزه آموزش و پرورش در ایران می باشد که به پشتوانه ی بیش از 20 سال تجربه ی موفق  آموزشی در حوزه ی پیش از دبستان تحت عنوان برند مشهور شاپرکها و با هدف بهبود و ارتقای کیفیت نظام آموزشی ایران، در بهار سال 1390واحد دختران خود را به عنوان اولین دبستان هوشمند و تمام الکترونیکی در استان گیلان منطبق با استاندارد مدارس بین المللی تاسیس نمود.

مجموعه مدارس هوشمند مهرآیین ماموریت خود را تبدیل مدارس سنتی به مدارس نوین هزاره سوم قرار داده است که در این راستا و در جهت گسترش و ارتقای فرهنگ آموزش، اقدام به تاسیس مدارس خود نمود. این مجموعه به آن روز می اندیشد که در هر مدرسه  ایرانی، تفکر این موسسه و یا یکی از محصولاتش مورد استفاده و  بهره برداری قرار گیرد؛ تا دست کم گامی موثر در حوزه ی خدمت به آموزش و پرورش ایران اسلامی بردارد. مدیریت دانش محور، ارتباط مستقیم با مراکز مدرن و پیشرفته دنیا و تلاش برای ارائه فعالیت های مناسب در جهت علاقه ی دانش آموزان، درنهایت منجر به کارآفرینی، اشتغال مناسب و تولید ثروت در جامعه می گردد.

 

درباره مدرسه

 آموزش رایج در مدارس کشور، یک آموزش سنتی و یا به عبارت دیگر آموزش فقط شنیداری است. حداکثر اقدام تصویری در خصوص موضوعات مورد آموزش، نصب بعضی پوسترهای رنگی بر روی تخته سیاه کلاس می باشد. در روش دیداری - شنیداری سعی می شود آموزش به کمک فیلم ، انیمیشن، نماهنگ و ... ارائه گردد. در این روش ماندگاری مطلب قریب به 20 سال خواهد بود در حالی که ماندگاری مطلب در روش شنیداری حداکثر 6 ماه است.

در ضمن در روش دیداری - شنیداری مطالب علمی در محیطی جذابتر و در مدت زمان کمتر قابل انتقال است. در مدارس معمولی، طرح درس معلم شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها، برنامه های درسی، سؤالات ، تمرینات اضافه، امتحانات کلاس و ... می شود. اما در مدارس چندرسانه ای علاوه بر این موارد، معلم از مواد آموزشی چندرسانه ای شامل فیلم، عکس، صدا، اسلاید و ... استفاده می کند تا کیفیت و ماندگاری آموزش را ارتقا بخشد. این قدم اول در راه حرکت به سمت مدارس هوشمند است.

 

دبستان هوشمند پیشرفته مهر آیین با استفاده از مدرسین مجرب و با به کارگیری بروزترین امکانات آموزشی و فناوری اطلاعات گام موثری در این راستا برداشته است و همواره اهداف زیر را دنبال می کند :

  • آماده سازی دانش آموزان جهت حضور در جامعه اطلاعاتی
  • ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای فن آوری اطلاعات
  • بهینه سازی و استفاده از کامپیوتر و اینترنت در زندگی دانش آموزان
  • تعاملی کردن محیط یادگیری و یاد دهی در مدارس هوشمند
  • تاکید بر مهارت های فکر کردن
  • ارتباط سریع والدین با مدرسه
  • پرورش خلاقیت و ایجاد روحیه همکاری
  • یکپارچه سازی دانش آموزان برای رشد همه جانبه
  • ایجاد نگرش های مناسب در استفاده از فن آوری
  • دسترسی همه دانش آموزان به آموزش مطلوب

مهارتهای هفت گانه ICDL:

ICDL یک استاندارد بین المللی در مهارت های کاربردی کامپیوتر است که در 146 کشور دنیا اعتبار دارد. این گواهی نامه توسط متخصصان دانشگاهی و بین المللی از سراسر جهان طراحی، ارزیابی و تایید شده ‌است.

مجموعه آموزشی مهرآیین که افتخار داشتن نمایندگی بنیاد جهانی ICDL را در سطح استان دارد، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، اقدام به ارائه ی آموزش های مربوط به مهارت های هفت گانه کامپیوتر در طی سال های تحصیلی برای دانش آموزان می کند. همچنین طبق زمانبندی های مشخص در بازه های مختلف آزمون های مربوطه را برگزار می نماید و به دانش آموزان مدرک بین المللی ارائه می کند.