پنل پرورشی

پنل پرورشی

نحوه ی کاشت مداد سرسبز

 

برای مشاهده کامل داستان حضرت محمد (ص) اینجا را کلیک نمایید.....

 

 

برای مشاهده ی جزوه مربوط به آزمون احکام اینجا را کلیک نمایید.....

 

نقش والدین در تربیت دینی فرزندان

برخی از والدین درموضوع تعریف حجاب برای فرزندانشان با مشکلاتی روبرو هستند. در اینجا نظر دکتر حبشی، روانشناس را در خصوص این مسئله می خوانیم. به گزارش جی پلاس، اینکه چه کنیم تا فرزندانمان به ایمان و رفتارهای دینی علاقه مند و مانوس شوند کاری است که باید از طفولیت فرزند انجام شود. مدیریت صحیح فرزند بر مدار رفتارهای دینی شامل ۳ فعالیت والدین است : ۱ - مأنوس سازی که این فعالیت باید از زمان نطفه گذاری آغاز شود و بیشتر آن تا سن ۶ سالگی انجام شود. کارهایی که در دین سفارش فراوانی به آن شده است : اینکه کی مجامعت کنید و کی نکنید. در بارداری مادر از معاصی خداوند دوری کند و مناجات با خدا داشته باشد. با وضو شیر بدهد. هنگام تولد کامش را به تربت اباعبدالله الحسین بردارد. در گوش هایش اذان و اقامه بگوید. همراه طفلش در مراسم سوگواری ائمه حاضر شود. طفلش را با محیط مسجد و حرم آشنا کند. برایش سجاده و چادر نماز در طفولیت بخرد و تشویقش کند و ... ۲ - آموزش والدین باید از ۶ سالگی تا بلوغ شرعی اش مراقبش باشند. اینکه خداکیست. چقدر بنده هایش را دوست دارد. چرا ما را به خوبی ها فراخوانده است. احکامش چیست و برای چیست. خوب یا بد باشیم چه می شود و ... ۳ تکلیف: فرزندی تکلیف را با شوق دنبال می کند که مراحل انس و آموزش را به خوبی طی کرده باشد. از هر فشار و اصراری برای باحجاب کردن دخترت در این سن ( که سن استقلال و نوجوانی ست ) پرهیز کن.

 

قرآن، کلام اعجازآمیز خدا

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان ،قرآن، کلام اعجاز آمیز خداوند بزرگ است که برای هدایت بشر به رسول گرامی اسلام وحی شد. همزمان با نزول این وحی الهی بر رسول گرامی اسلام، به وسیله یاران آن وجود مقدس، نوشته می شد و در مصحف ها نگهداری می گردید. نامگذاری این مصحف شریف نیز یک نامگذاری خاص، منحصر به فرد و جدید است.

انتخاب این نام (قرآن) برای این کتاب بدین لحاظ است که…

۱) مردم پیوسته متوجه خواندن آن باشند و نباید آن را متروک بگذارند.

۲) این کتاب، مرتبه ای از کلام، بلکه علم الهی است. مقام حقیقی آن بسیار بالاتر از آن است که به صورت الفاظ درآید. ولی خداوند متعال بر مردم منّت گذاشته و آن را چندان تنزل داد تا به صورت الفاظ خواندنی درآمد و این نام برای آگاهی دادن به این مطلب است.

۳) این کتاب را خدای متعال برای پیغمبر خوانده است. چنان که در سوره قیامت آیه ۱۸، می فرماید:

«فاذا قرأناه فاتّبع قرآنه»

«پس آن گاه که آن را خواندیم، خواندنش را پی گیر.»

امام على(ع)، در توصیف و تعریف قرآن چنین مى‏‌گوید:

«قرآن آن نور مطلق است که غروب و افول بر آن راه ندارد، چراغ روشنى است که به خاموشى نمى‏‌گراید، آن دریاى ژرف و پهناورى است که عمق آن پیدا نیست، آن راه راست و مستقیمى است که رهروانش را گمراه نمى‌‏سازد، پرتو تابانى است که ظلمت و تاریکى به آن راه ندارد.»

قرآن چراغ هدایت…

نور هم روشن است و هم روشن‌گر و به انسان و برخی از موجودات دیگر کمک می‌کند تا راه خود را بیابند، قرآن نیز به انسان کمک می‌کند تا راه را از بی‌راهه، سره را از ناسره تشخیص دهند.