پنل تربیت بدنی

منوی پنل تربیت بدنی

پنل تربیت بدنی

افتخارآفرینی در مسابقات ورزشی ( رشته بسکتبال)

**********************************************************

 " اهمیت و فواید ورزش در مدرسه "

براي مطالعه اين مطلب به منوي نكات ورزشي مراجعه فرماييدlaugh

ورزش در بهار برای رفع خواب آلودگی بهاری

زمانی که بهار فرا می رسد، با گرم شدن هوا، رگ های خونی گشاد و منبسط می شوند، لذا فشار خون کم می شود و بیشتر جریان خون به سمت پوست می رود و خون کمتری و اکسیژن کمتری به سمت مغز می رود. همچنین افزایش فعالیت سوخت و ساز بدن در بهار نیاز به اکسیژن بیشتری دارد، لذا اکسیژن کمتری به طرف مغز فرستاده می شود.

بدن ما، یا بهتر بگوییم مغز ما به مدت زمانی نیاز دارد که خود را با شرایط جدید وفق دهد و تا این هماهنگی صورت بگیرد حالت خواب‌آلودگی فصل بهار بروز می‌کند.

رفع خواب آلودگی

صبح‌‌ها یک برنامه ورزشی کوتاه مدت برای خودتان در نظر بگیرید و سعی کنید خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید تا فعالیت شما باعث شود گردش خون‌تان منظم شده و هوشیاری خود را به دست آورید.

laugh!!!براي مشاهده ادامه مطلب به بخش نكات ورزشي مراجعه كنيد.!!!

 

ورزش در هواي سالم و پاييزي

 

ورزش کردن در سنین کودکی، به بچه‌ها کمک می‌کند تا از نظر بدنی و اجتماعی رشد کنند. بنظر آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان آمریکا،

ورزش کردن، باعث می‌شود کودکان روی کار گروهی تمرکز کنند و بتوانند دوستان جدیدی بیابند.

برای اینکه به فرزندتان کمک کنید تا از ورزش کردن بیشتر عایدش شود، او را پشتیبانی کنید، ورزش کردن را به او بیاموزید،

و به طور منظم درباره‌ی فعالیت‌های ورزشی‌اش با او صحبت کنید تا مطمئن باشید که از تجربیاتش لذت می‌برد.

"برگزاری مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

با حضور ورزشکار پیشکسوت و چهره ی محبوب ورزشی ایران

جناب آقای امیر حاجی رضایی"

فعاليتهاي ورزشي دختران مهرآييني

ورزش نقش اساسی در مقابله با انرژی و اضطراب ایفا می‌کند. ورزش‌های خاصی وجود دارند که بیشتر بر روی سلامت ذهن تاثیر می‌گذارند و می‌توانند افسردگی را دور کنند.

به‌ گزارش ‌انتخاب ‌و ‌به نقل از یاهو، جسم و ذهن با یکدیگر در ارتباط هستند. هنگامی که شخص ورزش می‌کند و از بدن خود مراقبت می‌کند در واقع بر روی ذهن خود نیز کار کرده است. البته تمام کسانی که مشکلات وخیم ذهنی دارند باید برای درمان با پزشک خود مشورت کنند. با این حال آنچه که در تحقیقات مختلف مشخص شده نشان می‌دهد که سه نوع ورزش نقش زیادی در کاهش افسردگی دارند که عبارتند از:

دویدن

دویدن برای سلامتی بسیار مناسب است. این ورزش کالری سوزی بالایی دارند و احتمال بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. تنها پنج ‌دقیقه دویدن در روز طول عمر را افزایش می‌دهد. دویدن بر روی روحیه نیز تاثیر مثبت دارد.

یکی از محققان در این باره می‌گوید: دویدن تغییراتی در انتقال دهنده‌های عصبی همچون سروتونین و نورپینزین ایجاد می‌کنند که باعث احساس خوب می‌شوند. به نظر می‌رسد که دویدن تاثیر زیادی بر آرامش ذهن دارد.

بررسی‌ها نشان داده است که ورزش مانند داروهای ضد افسردگی عمل می‌کند و می‌تواند افسردگی های مزمن را با کمک رشد نورون های جدید در مغز کاهش دهد. دویدن خواب شب را راحت‌تر می‌کند و باعث افزایش حافظه و کاهش استرس نیز می‌شود.

پیاده روی در جنگل و طبیعت

سعی کنید مسیرهای پیاده روی در جنگل و طبیعت را طی کنید. طبیعت تاثیر زیادی بر آرامش ذهن دارد. گذراندن زمان در کنار طبیعت باعث کاهش اضطراب می‌شود و ترشح هورمون آرامش بخش را در بدن افزایش می‌دهد. ضمنا این کار حافظه را نیز بهبود می بخشد.

یوگا

بررسی‌های انجام شده در سال 2007 نشان داده است که انجام ورزش یوگا، عصبانیت، اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد. بنابراین یوگا برای بیماران

مبتلا به افسردگی تجویز می‌شود.

در سال 2012 گروهی از محققان تاثیر یوگا بر استرس را بررسی کردند. آنها دریافتند که این ورزش تاثیر زیادی بر کاهش نشانه های افسردگی و استرس دارد.

یکی از محققان در این باره می‌گوید: یکی از ویژگی‌های خوب یوگا این است که این ورزش بر پایه حرکات کششی و قدرتی است و بر تنفس تمرکز دارد.

بنابراین باعث آرامش فرد می‌شود.

هنگامی که فرد تنفس عمیق انجام می‌دهد احتمال اضطراب و استرس کاهش می یابد.

با شروع سال تحصیلی جدید ورزش صبحگاهی را در مدرسه فراموش نکنیم ،زیرا برای بهبود سلامتی مفید می‌باشد...

طی بررسی‌های انجام شده ،مشخص شده متاسفانه کودکان و نوجوانان به طور کامل فعال و با متحرک نیستند، پس ضروری است دانش آموزان به ورزشهایی بپردازند که برای بهبود سلامتی و نیز ارتقای سطح سلامت آنها مفید باشد.

در خاطرات هر يك از ما زنگ ورزش جايگاه ويژه اي داشته در برنامه هفتگي مان هميشه منتظر زنگ ورزش بوديم پوشيدن لباسهاي ورزشي با رنگهاي متنوع نشان دهنده زنگ ورزش در حياط مدرسه بود در تمامي روزهاي هفته براي اين زنگ روزشماري مي‌كرديم. هر يك از بچه ها يك رشته ورزشي انتخاب كرده و به بازي مي‌پرداختند.

جاي اين سوال باقي است كه اين ورزش چه اثراتي در روح و چسم دارد؟
تربيت بدني و ورزش در مفهوم كلي يك پديده اجتماعي است كه با اعتلاي آن روابط افراد جامعه و سلامت جسم و روح آنها مستحكم مي‌يابد. روابط اجتماعي و تربيت بدني و ورزش بر يكديگر تاثير متقابل دارند.

تاثير ورزش در رشد پرورش اخلاقي دانش‌آموزان؟
جنبه اخلاقي ورزش جهت دادن به تمايلات و انگيزه‌هاي كودك و نوجوانان است تا بتوان از اين طريق او را در مسير صحيح هدايت قرار داد.
اعمال و خواسته‌هاي دانش آموزان تحت تاثير نيازهاي زيستي و غريزي و بازي قرار دارد به اين ترتيب بازي، ميدان تمريني براي ارزش گذاري و جهت گيري تمام رغبت ها، هيجان ها و  عواطف و گرايش‌هاي فطري دانش آموزان است و آنها مفاهيم نوع دوستي، تعاون ايثار،‌صبر، استقامت را به طور ناخودآگاه مي‌آموزند.

وقعيت لذت ناشي از بازي و ورزش معاني ارزش هاي اخلاقي، هماهنگي و ارتباط برقرار مي‌كنند اين ارتباط بين ورزش و لذت پلي است تا دانش آموزان را در زندگي فردي معتقد و مفيد به اصول اخلاقي بار آورد.

در تامين سلامت و تندرستي منظور كردن ورزش  و فعاليت هاي ج سماين به عنوان يك ضرورت در برنامه هاي روزمره از اهميت ويژه اي برخوردار است.
ورزش صبحگاهي در شروع فعاليت آموزشي مدارس مي‌تواند عامل مهمي در ايجاد نشاط و شادابي و تامين سلامت جسم و روح دانش‌آموزان باشد.

به طور کلی آمادگي جسماني دانش آموزان يك امر بنياني و اساسي است كه سلامت و قدرت افراد اجتماعي را تضمين مي كند. دانش آموزي كه قدرت و كارايي لازم بدني را دارد قادر است وظايف و كارهاي روزانه خود را بدون احساس خستگي انجا مدهد و توانايي لازم را براي گذراندن اوقات فراغت يا مقابله با پيشامدهاي ناگهاني به دست آورد چنين فردي از بيماري و نارسايي‌ها و نواقص جسمي به دور خواهد ماند و استقامت، چابكي،‌ انعطاف پذيري و سرعت از ويژگي‌هاي چنين دانش‌آموزي است.