پنل تربیت بدنی

منوی پنل تربیت بدنی

پنل تربیت بدنی

**********************************************************

غذاي سالم،هواي سالم،جامعه سالم با ورزش

 " اهمیت و فواید ورزش در مدرسه "

براي مطالعه اين مطلب به منوي نكات ورزشي مراجعه فرماييدlaugh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با شروع سال تحصیلی جدید ورزش صبحگاهی را در مدرسه فراموش نکنیم ،زیرا برای بهبود سلامتی مفید می‌باشد...

طی بررسی‌های انجام شده ،مشخص شده متاسفانه کودکان و نوجوانان به طور کامل فعال و با متحرک نیستند، پس ضروری است دانش آموزان به ورزشهایی بپردازند که برای بهبود سلامتی و نیز ارتقای سطح سلامت آنها مفید باشد.

در خاطرات هر يك از ما زنگ ورزش جايگاه ويژه اي داشته در برنامه هفتگي مان هميشه منتظر زنگ ورزش بوديم پوشيدن لباسهاي ورزشي با رنگهاي متنوع نشان دهنده زنگ ورزش در حياط مدرسه بود در تمامي روزهاي هفته براي اين زنگ روزشماري مي‌كرديم. هر يك از بچه ها يك رشته ورزشي انتخاب كرده و به بازي مي‌پرداختند.

جاي اين سوال باقي است كه اين ورزش چه اثراتي در روح و چسم دارد؟
تربيت بدني و ورزش در مفهوم كلي يك پديده اجتماعي است كه با اعتلاي آن روابط افراد جامعه و سلامت جسم و روح آنها مستحكم مي‌يابد. روابط اجتماعي و تربيت بدني و ورزش بر يكديگر تاثير متقابل دارند.

تاثير ورزش در رشد پرورش اخلاقي دانش‌آموزان؟
جنبه اخلاقي ورزش جهت دادن به تمايلات و انگيزه‌هاي كودك و نوجوانان است تا بتوان از اين طريق او را در مسير صحيح هدايت قرار داد.
اعمال و خواسته‌هاي دانش آموزان تحت تاثير نيازهاي زيستي و غريزي و بازي قرار دارد به اين ترتيب بازي، ميدان تمريني براي ارزش گذاري و جهت گيري تمام رغبت ها، هيجان ها و  عواطف و گرايش‌هاي فطري دانش آموزان است و آنها مفاهيم نوع دوستي، تعاون ايثار،‌صبر، استقامت را به طور ناخودآگاه مي‌آموزند.

وقعيت لذت ناشي از بازي و ورزش معاني ارزش هاي اخلاقي، هماهنگي و ارتباط برقرار مي‌كنند اين ارتباط بين ورزش و لذت پلي است تا دانش آموزان را در زندگي فردي معتقد و مفيد به اصول اخلاقي بار آورد.

در تامين سلامت و تندرستي منظور كردن ورزش  و فعاليت هاي ج سماين به عنوان يك ضرورت در برنامه هاي روزمره از اهميت ويژه اي برخوردار است.
ورزش صبحگاهي در شروع فعاليت آموزشي مدارس مي‌تواند عامل مهمي در ايجاد نشاط و شادابي و تامين سلامت جسم و روح دانش‌آموزان باشد.

به طور کلی آمادگي جسماني دانش آموزان يك امر بنياني و اساسي است كه سلامت و قدرت افراد اجتماعي را تضمين مي كند. دانش آموزي كه قدرت و كارايي لازم بدني را دارد قادر است وظايف و كارهاي روزانه خود را بدون احساس خستگي انجا مدهد و توانايي لازم را براي گذراندن اوقات فراغت يا مقابله با پيشامدهاي ناگهاني به دست آورد چنين فردي از بيماري و نارسايي‌ها و نواقص جسمي به دور خواهد ماند و استقامت، چابكي،‌ انعطاف پذيري و سرعت از ويژگي‌هاي چنين دانش‌آموزي است.